Pierwsza kontrola

 

Wizyta w miejscu , gdzie pozmieniano nam wszystko w trzewiach i w życiu. Szczęśliwie na lepsze!

Kontrole po operacji bariatrycznej odbywają się jeden, trzy, sześć i dwanaście miesięcy po operacji. W związku z tym nadszedł czas na naszą „Bandę Pięciorga” operowaną 8 i 9 września w Łęcznej.

Jedna dziewczyna (Marzenka) pochodzi z szeroko pojętych okolic Łęcznej, druga (Iwonka) z Polski zdecydowanie południowo wschodniej. Iza, Ania i ja jedziemy z Warszawy. Miło nam się leżało wspólnie w szpitalu, więc telefony już grzały się w drodze. Marzenka poszła na pierwszy ogień, a potem czekała cierpliwie na resztę bandy ze względów czysto towarzyskich. Bardzo miłe to nasze poczucie wspólnoty w obliczu tak wielkich, życiowych zmian. Solidarnie zapisaliśmy się na jeden termin drugiej wizyty (grudzień) i planujemy spotkanie „Mikołajkowe” w Lublinie. Mamy zamiar pogrzeszyć jedzeniowo, zobaczymy co tam za grzechy nam Mikołaj wymyśli…

Kolejność tej pierwszej kontroli była taka: wizyta na oddziale (ważenie i mierzenie w pasie), przy okazji przywiozłem naszemu nieocenionemu personelowi trzy słoiczki słodkich przetworów – nawet jak od tego trochę utyją to mają pod ręką specjalistów… Potem spotkaliśmy naszego doktora pod sekretariatem i były miłe powitania. Z sekretariatu dostaliśmy do wypełnienia ankiety w których badacz (badaczka?) z wielką dociekliwością i ciekawością starał się sprytnymi pytaniami wniknąć w nasze życie seksualne. Jak często, czy jest pan (pani) zadowolony, czy wzwody OK, czy raczej tak sobie… Zabawy mieliśmy co nie miara! O mały włos nie dałem ankiety Izy jako swojej, a wierzcie, że pytania w nich różniły się w sposób diametralny! Wizyta w poradni to rozmowa z doktorem na temat samopoczucia, instrukcje w sprawie dalszego brania lekarstw i działań związanych z dalszym gubieniem wagi. Mówiąc po ludzku kazał się dużo ruszać i zwracać uwagę na kaloryczność  posiłków. Sprawę ilości wyregulowała nam operacja, jednak obżerając się tłustą lub słodką strawą nie schudniemy. Nawet jeśli porcje są mikroskopijne i słabo się wchłaniają to na lodach i schabowych nie mamy żadnych szans doprowadzić się do stanu powiedzmy normalnego. Doktor kazał mi mierzyć sobie ciśnienie oraz cukier i sukcesywnie odstawiać lekarstwa. Jestem za! Zostałem pochwalony za mój 19-to kilogramowy spadek, ucieszyłem się bo każdy „schudnięty” jest łasy na takie komplementy. Tak jak przyjechaliśmy, tak i wróciliśmy. Iza jako driver sprawdziła się znakomicie i nawet się nie spostrzegliśmy jak byliśmy z powrotem w Warszawie.

Kolejna wizyta 8 grudnia, myślę że będzie ciekawie i towarzysko, a także lżej o kolejne kilogramy!

 

Reklamy

4 myśli na temat “Pierwsza kontrola

 1. Brawo za ładny spadek. W grudniu nie poznacie się wzajemnie, będzie lawina pochwał, och i ach 🙂 Oj masz rację, jesteśmy łasi na takie miłe komentarze. To ja dam Ci motywację do dalszego działania. Dzisiaj właśnie waga pokazała, że od samego początku walki z otyłością schudłam 50 kg.

  Polubienie

  1. Dzięki za komentarz, miło mi że zajrzałaś, bo czas Twojej operacji to początki mojego czytania forum kafeterii. Podziwiam Twoje wyniki od dłuższego czasu, ale pół kwintala robi naprawdę wrażenie:-). Ja dzisiaj równiusieńko 20 kilo w dół, więc chyba też nie najgorzej, biorąc pod uwagę, że minęło 35 dni. Trzymam się mocno i nie ulegam pokusom (póki co) i dlatego zapewne są wyniki. N

   A Ty moja droga może już nie chudnij:-)

   Polubienie

 2. U mnie wizyty są co pół roku i zawsze jest badanie zkontrastem aby zobaczyć bebechy – czy nie przeciekają, nie rozciągają za nadto.
  Gratuluję wagi 🙂 Rodzinka zauważa?
  Moja dopiero po 30 kg stwierdziła że coś widać :-/

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s