Trzy lata, a jakby sto lat temu…

profilowe new

 

Nie przepadam za nazywaniem operacji zmniejszenia żołądka „nowym życiem”. To takie banalne stwierdzenie, ale jednak trochę prawdziwe.  Stare, grube życie wydaje się tak bardzo odległe…

 

Nie zapominajmy o nim – to klucz do sukcesu. Póki wisi nad nami wizja niewygodnego, ciężkiego, chorego życia, póki ją pamiętamy – wszystko jest OK. Póki pamiętamy lekceważące spojrzenia „szczuplaczków”, głupie (a czasem nawet chamskie) komentarze na temat naszej tuszy wypowiadane przez przypadkowych przechodniów – możemy spać spokojnie, będziemy mieć w sobie dużo desperacji aby nie stracić tego co uzyskaliśmy dzięki ChLO.

Gorzej jeśli wpadamy w samozadowolenie i przestajemy się ważyć. To właśnie mogę doradzić każdemu po 3 latach – ważyć się raz w tygodniu i reagować na to jeśli przytyjemy!

Z drugiej strony, dla własnego zdrowia psychicznego nie należy myśleć tylko i wyłącznie o ograniczaniu jedzenia i diecie. Mamy przecież swoje pasje, mamy swoje miłości, radości i smutki. Całe życie nie kręci się tylko wokół odchudzania.

Więc co robić? Jak zwykle: złoty środek – kontrolujemy wszystko, ale żyjemy normalnie. Nie dajmy się zwariować, ale miejmy kontakt z osobami po ChLO, wymieniajmy się doświadczeniami i dbajmy o nasze dotychczasowe osiągnięcia.

Uff… Tyle mentorstwa, wystarczy!

Dziś minęły trzy lata od operacji w Łęcznej…

Powiem Wam tak: jestem teraz dziesięć razy szczęśliwszy, dziesięć razy pewniejszy siebie, dziesięć razy bardziej uśmiechnięty! Nie jestem tylko dziesięć razy lżejszy, bo ważyłbym 13,5 kilograma, a ważę 87,4:-)

Dziękuję doktorze Pastuszka!

Reklamy

4 myśli na temat “Trzy lata, a jakby sto lat temu…

  1. Gratulacje! Czytam i zazdroszczę w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Ja mam termin na grudzień i codziennie o tym myśle … nie mogę się doczekać !!!

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s